Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
Aktualności -
Jesteś w » Strona główna » Aktualności
06-04-2013
Akordeon; obraz i muzyka
Z artystycznego Szczecina »

WERNISAŻ W GALERII REKTORSKIEJ
11 kwietnia 2013 | czwartek | godzina 18.00 |
Akademia Sztuki w Szczecinie, Pałac pod Globusem

Akordeon; obraz i muzyka zostało pomyślane jako wydarzenie artystyczne mające na celu integrację środowiska studenckiego Akademii Sztuki w Szczecinie poprzez ideę korespondencji sztuk. Pomysł wydarzenia, które prezentowałoby aktywność plastyczną i muzyczną studentów, zrodził się w Pracowni Malarstwa i Rysunku prowadzonej przez dr hab. Elżbietę Wasyłyk i mgr Sylwię Godowską (wykładowcy Ars Atelier - przyp red.) dla studentów Grafiki i Architektury Wnętrz, Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Ćwiczenia malarskie i rysunkowe w ramach problemu akordeon zostały przeprowadzone w trzech etapach. Pierwszy dotyczył analizy formy instrumentu i mimetycznego sposobu przedstawienia.

W drugim etapie studenci dysponowali dużą swobodą w sposobie budowania przestrzeni w obrazie dwuwymiarowym i możliwością stylizacji, uzyskując silną ekspresję formy i koloru. W trzecim etapie przez odpowiednie kadrowanie bryły instrumentu i analityczny, naśladowczy sposób przedstawiania, studenci poszukiwali granic między mimetycznością i abstrakcyjnością w obrazie.

Jeżeli przyjmiemy, że abstrakcyjny obraz jest asemantyczny tak jak asemantyczna jest muzyka jako medium, to wydarzenie artystyczne Akordeon; obraz i muzyka, może stać się, nie tylko miejscem wzajemnego dopełniania się poprzez różnorodność medialną, ale również możliwością wspólnego przebywania i spotykania w tej samej, bezinteresownej przestrzeni sztuki. Nie jest zatem zaskoczeniem, że studenci z Wydziału Instrumentalnego AS, pracujący pod opieką doc. Jerzego Siemaka i wykł. Marka Stawniaka przyjęli zaproszenie do współudziału w wydarzeniu.

dr hab. Elżbieta Wasyłyk, prof. AS

Wśród studentów AS biorących udział tej w wystawie szóstka, to nasi byli słuchacze:

Urszula Słowacka, Marta Radomska, Kaja Kleśta, Małgorzata Sinius, Ewa Kluba, Joanna Bogulska, Aleksandra Muras, Olga Korban, Elżbieta Lubińska, Aleksandra Misztela, Sylwia Woźniak, Aleksandra Lubas, Gabriela Golińska, Wojciech Możyc, Aleksandra Orlińska, Adrian Urbaniak, Piotr Depta, Jakub Paczos, Agnieszka Woźny, Krzysztof Paczkowski, Rafał Osóch, Maciej Nowicki, Michał Firkowski, Michał Brzezicki, Anna Chojnowska, Marta Iwańska, Ewelina Korban- Kosińska, Magdalena Łukowska, Marlena Mazur, Aleksandra Riemer, Roksana Szostek, Natalia Szynal, Ewelina Trusewicz, Joanna Walkowiak, Joanna Roman, Paulina Woźniak, Kornelia Musz, Natalia Jędraszewska, Agnieszka Kłos, Alicja Rutkowska, Patrycja PerzAkordeon; obraz i muzyka
Z życia szkoły
»
Wesołych Świąt!
(dodano 30-03-2018)
»
#MegaPisanka
(dodano 21-03-2018)
»
»
Drugi przegląd prac w tym roku!
(dodano 25-02-2018)
»
Wystawa prac Anity Filipczak
(dodano 17-02-2018)
Z artystycznego Szczecina
»
#MegaPisanka
(dodano 21-03-2018)
»
Wystawa prac Anity Filipczak
(dodano 17-02-2018)
»
Ilustrada - z Waszymi pracami
(dodano 15-11-2017)

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia