Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
Dziesięć lat Ars Atelier - 10 lat minęło jak jeden dzień...
Jesteś w » Strona główna » O szkole » Dziesięć lat Ars Atelier
Dziesięć lat Ars Atelier
10 lat minęło jak jeden dzień... »

Hurra, minęło już 10 lat działalności dydaktycznej i kulturalnej szkoły Ars Atelier.

W październiku 2005 roku rozpoczęliśmy nabór i zajęcia plastyczne. Nasi pierwsi uczniowie do dnia dzisiejszego odwiedzają mury naszej szkoły. Wielu z nich po skończeniu studiów rozpoczęło kariery w branży plastycznej i architektonicznej w Polsce i za granicą.

Najbardziej cieszy nas fakt, że w ciągu tych minionych lat udało nam się zarazić miłością do sztuki wielu, wielu młodych i nie tylko młodych ludzi, zmobilizować do twórczego działania, pobudzić ich kreatywność i apetyt na aktywne uczestnictwo w kulturze. Wszelkie sukcesy naszych absolwentów są dla nas radością i poczuciem spełnienia dobrej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Przez 10 lat Ars Atelier przeszło wiele zakrętów i wiele zmian. Rozwinięte zostało znacząco zaplecze dydaktyczne – wyposażenie pracowni, warunki lokalowe oraz kadra wykładowców. Dziś zajęcia prowadzone są przez pięciu wykładowców z tytułem zawodowym doktora, 3 z tytułem magistra a także dwóch instruktorów zawodowych. Oprócz działalności dydaktycznej szkoła podejmowała się organizacji konkursów, wystaw i plenerów. To wszystko lokuje Ars Atelier w czołówce najlepszych szkół tego typu w Polsce i Europie.

Jakie będzie następne 10 lat? Zobaczymy, w planach mamy wiele ciekawych inicjatyw. Mamy nadzieję, że zechcecie się cieszyć i świętować ten znaczący Jubileusz razem z nami. Tymczasem kilka słów na temat historii szkoły znajdziecie w rubryce Historia szkoły... ;)

Wydarzenia w ramach jubileuszu:

  • 18 kwietnia 2015 r. zapraszamy do INKU na wernisaż artystów malarzy z akademickiego środowiska Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu – prof. UMK Michał Träger oraz prof. UMK Piotr Będkowski.
JPEG - 54.9 kb
  • od 4 września 2015 r., przez około miesiąc będzie można podziwiać prace studentów Ars Atelier w w Akademickim Centrum Kultury przy ul. Maczewskiego 10-12 (dawny Dom Marynarza). Prace towarzyszą XIII edycji teatralnego festiwalu Pro Contra (festiwal odbywa się w dniach 4-6 września)
JPEG - 67.3 kb
  • 7 maja 2016 r. zapraszamy na wernisaż uczniów i absolwentów Ars Atelier do INKU -Szczecińskiego Inkubatora Kultury
JPEG - 247 kb

... wkrótce następne atrakcje!

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia