Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Jesteś w » Strona główna » Informacje » FAQ
FAQ
Najczęściej zadawane pytania »

Uwaga, zanim napiszesz zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub przeczytaj uważnie zawartość strony.

 • 1. Napisałem/łam maila, dlaczego nie dostałem/łam odpowiedzi?
  Pisząc do nas listy, pamiętaj o podpisaniu się pod nim imieniem i nazwiskiem. Nie odpowiadamy na listy anonimowe, gdyż uznajemy je za niekulturalne i niepoważne.
 • 2. Czy można przyjść sobie na jedne zajęcia bezpłatnie, dla próby?
  Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra oraz akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej są gwarancją najwyższej jakości kształcenia. Nie ma zatem potrzeby udowadniania tego każdemu zainteresowanemu. Nie jesteśmy straganem z śliwkami lecz szkołą. Wszyscy chcący natomiast się sprawdzić i poczuć czy „jest to dla nich” mogą wziąć udział w odpłatnych zajęciach próbnych lub w Dniach Otwartych szkoły (patrz pyt. 3). Często wystarcza jednak osobiste spotkanie z nami i poznanie pracowni.
 • 3. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zajęć bezpłatnych?
  Od czasu do czasu przeprowadzamy różne inne bezpłatne akcje, wymagające jednak wcześniejszego zapisania się na nie. Prosimy zatem o śledzenie informacji na tej stronie lub na naszym profilu na Facebooku - www.facebook.com/arsatelier.
 • 4. Chciałbym się zapisać na kurs XXX, ale nie ma w jego opisie mowy o zapisach, gdzie mogę znaleźć te informacje?
  Jeżeli w opisie jakiegoś kursu, nie ma informacji o możliwości zapisania się na niego (nie ma np. formularza zapisu), oznacza to że dany kurs jest jeszcze w fazie przygotowań. Można skontaktować się z nami i zaznaczyć swoją chęć uczestnictwa. Wyrażenie chęci, oczywiście Państwa do niczego nie obliguje.
 • 5. Z kim będą zajęcia? Kto uczy?
  Na pewno nie kowale (nie obrażając oczywiście kowali). W szkole pracują sami profesjonalni dydaktycy z zakresu sztuk plastycznych i/lub architektury (podobnie z resztą jest na uczelniach wyższych o profilu podobnym do naszego). W skład kadry Ars Atelier wchodzą m.in. wykładowcy akademiccy szczecińskiej Akademii Sztuki oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Wystarczy zerknąć do rubryki Wykładowcy.
 • 6. Chcę się przygotować do studiów ale nie mam możliwości aby chodzić na całe studium (lub zajęcia pakietowe). Czy są jakieś „zajęcia najważniejsze”?
  Niezależne od uczelni, najważniejsze są ogólne umiejętności z rysunku lub/i malarstwa. Kurs rysunku i malarstwa (wrażeniowego) jest więc szkoleniem podstawowym. Tu uczymy się obserwować trójwymiarowy świat i przenosić jego iluzję na płaską kartkę papieru - ćwiczymy warsztat plastyczny i zmysły obserwacji. Jeżeli ktoś nie ma możliwości czasowych aby uczestniczyć w innych zajęciach (pakietowych, studium), może starać się nadrobić zaległości samodzielnie. Nauka rysunku i malarstwa pod okiem doświadczonego wykładowcy jest podstawą czegokolwiek.
 • 7. Chcę się przygotować do studiów ale nie stać mnie na całe studium. Co mam zrobić?
  Nauka rysunku lub/i malarstwa pod okiem doświadczonego wykładowcy jest podstawą czegokolwiek. Najważniejszy będzie zatem Kurs rysunku i malarstwa (wrażeniowego). Tutaj nauczymy się obserwować świat i przenosić jego iluzję na płaską kartkę papieru - ćwiczymy warsztat plastyczny i zmysły obserwacji. Jeżeli ktoś nie stać na inne zajęcia (pakietowe, studium), może starać się nadrobić zaległości z tych przedmiotów samodzielnie, w domu. W przypadku zajęć z rysunku i malarstwa, można się starać o nasze stypendium artystyczne
 • 8. Napisałem do Państwa wczoraj list i nie dostałem jeszcze na niego odpowiedzi!
  Z powodu dużej ilości korespondencji mailowej, nie jesteśmy w stanie odpowiadać na bieżąco i z dnia na dzień na wszystkie pytania. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi w terminie do dwóch tygodni od otrzymania maila. Jeżeli ktoś potrzebuje szybkiej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • 9. Chciałabym się dowiedzieć w jakie dni odbywają się zajęcia, które mnie interesują i jakie są ich koszty?
  Na stronie publikujemy bardzo szerokie informacje odnośnie kursów regularnych, ich terminów i cen oraz wszelakich innych zajęć. Prosimy najpierw o zapoznanie się z treściami zawartymi na stronie. Nie ma sensu zaśmiecać skrzynki pocztowej pytaniami, na które odpowiedzi są powszechnie dostępne bez potrzeby osobistego kontaktu. Na każde pytanie uszczegóławiające informacje zawarte na stronie szkoły z miłą chęcią odpowiemy.
Informacje
»
»
FAQ
»
»

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia