Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
Grafika warsztatowa - artystyczna - Tradycyjna grafika artystyczna
Jesteś w » Strona główna » Szkolenia i warsztaty » Grafika warsztatowa - artystyczna
Na skróty:
Grafika warsztatowa - artystyczna
Tradycyjna grafika artystyczna »

Techniki grafiki warsztatowej są najstarszymi technika artystycznego druku. Cały proces twórczy skupia się tutaj w rękach artysty - od projektu przez realizację matrycy do wykonania odbitek. Powstałe w trakcie takiego procesu ryciny mają wartość oryginalnych dzieł sztuki, a ich liczba zależy od wybranej techniki.

W dobie komputerów, rzecz dosyć niszowa, ale ręczna realizacja matryc oraz samodzielne wykonanie odbitek m.in. na prasie drukarskiej sprawia, iż uczestnicy naszych warsztatów mają szansę poczuć się jak dawni mistrzowie Gustave Doré, Albrecht Dürer czy Andō Hiroshige - tworzyć unikalne grafiki w technikach tradycyjnych - wklęsłodrukowych i wypukłodrukowych.

Adresaci

  • osoby, które mają wewnętrzną potrzebę ekspresji twórczej, rozwijania swojej wrażliwości estetycznej oraz chciałyby poznać sekrety tradycyjnej grafiki warsztatowej;
  • artyści-amatorzy którzy chcieliby poszerzyć zakres swojej wiedzy plastycznej.
Czas trwania

  • 4 spotkania:
    • 16 godzin lekcyjnych (zajęcia w blokach po 4 godz. lekcyjne)
    • w grupie maksymalnie 6 osób
W programie

Stworzenie dwóch prac (przygotowanie matrycy i tworzenie odbitek):

  • w technice wypukłodrukowej
  • w technice wklęsłodrukowej
Terminy zajęć

Jeszcze nie ustalone

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia