Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
Historia szkoły - Kilka słów o Ars Atelier
Jesteś w » Strona główna » O szkole » Historia szkoły
Historia szkoły
Kilka słów o Ars Atelier »

Nasza szkoła jest kontynuatorem pierwotnej idei kształcenia plastycznego opracowanego przez śp. profesora Jerzego Materne, pomysłodawcy, współorganizatora i współzałożyciela Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Współzałożycielem Ars Atelier jest jego syn dr sztuki art. plast. Mikołaj Materne.

JPEG - 40.9 kb
Pierwsza lokalizacja 2005 r. - malutkie 30 m pomieszczenie

Celem szkoły jest wyposażenie absolwentów w konkretne umiejętności i fach w sposób szybki, tani i uniwersalny. Opuszczając nasze progi absolwenci (niektórzy uczęszczają nawet po 4-6 lat!!) posiadają niezbędną wiedzę do samodzielnej pracy artystycznej, zawodowej lub do kontynuacji edukacji na innych uczelniach wyższych.

JPEG - 34.7 kb
Kolejna lokalizacja - od końca 2006 r. (63 m2)

Współczesny rynek pracy przesycony „papierowymi fachowcami” zmusza pracodawców do weryfikacji kryteriów rekrutacji. Dziś liczy się bardziej fachowość i konkretne umiejętności niż sam dyplom. Ars Atelier skupia między innym najlepszą kadrę z byłej Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej a także Akademii Sztuki oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Nasi wykładowcy podnoszą nieustannie swoje kwalifikacje artystyczne i naukowe aby zapewnić wysoki poziom kształcenia.

JPEG - 45.9 kb
Znowu mamy więcej miejsca - od 2008 r. (ponad 80 m2)

Jednak Ars Atelier to nie tylko szkoła dająca kompetencje zawodowe to również warsztat twórczości plastycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Tutaj znajdują swój twórczy azyl osoby w różnym wieku.

Niektórzy przychodzą do nas aby odreagować stres życia codziennego poprzez własną twórczość, niektórzy z miłości do sztuki, wielu po to aby szlifować swoje zdolności artystyczne a jeszcze inni aby uzyskać niezbędne umiejętności umożliwiające zdanie egzaminów do szkół, uczelni plastycznych lub architektonicznych. Wysoki poziom nauczania dorównujący najlepszym tego typu placówkom w Polsce zdobył uznanie wśród wielu fachowców z dziedziny sztuki i pedagogiki.

JPEG - 46.4 kb
Od 2010 r. prowadzimy zajęcia z dziećmi

Szkoła przygotowuje wystawy prac swoich uczniów („Galeria Mała”, „Galeria w Korytarzu”), organizuje i bierze udział w konkursach. Staramy się również zachęcać ich do aktywności poprzez spotkania, na których prezentowane są ciekawe referaty i tematy dyskusji o sztuce.

Ars Atelier jest także wydawcą ogólnopolskiego magazynu „Akademia Sztuki”. Czasopismo ma za zadanie zainteresować naszych słuchaczy (i nie tylko) szeroko pojętymi sztukami plastycznymi, a także umożliwia im wykazanie się wiedzą poprzez publikowanie tematycznych artykułów.

Kameralna atmosfera panująca w atelier sprzyja powstawaniu ciekawych prac, a obecność wśród interesujących ludzi i twórczych dzieł nastraja, inspiruje i doładowuje duchowo.

JPEG - 35.9 kb
Od 2010 r. mamy także ponad 170m2, duże pomieszczenia z wielkimi oknami i wielu sympatyków w różnym wieku!

Szerokie spektrum zajęć takich jak rysunek, malarstwo, fotografia, modelowanie przestrzeni, perspektywa i aksonometria, historia sztuki pozwala na znalezienie każdemu swojej kreatywnej niszy. Ponadto organizowane są również warsztaty tematyczne, plenery, wernisaże, pogawędki, spotkania z artystami, wycieczki.

JPEG - 35 kb
Nie tylko rysunek i malarstwo można znaleźć w naszych pracowniach. Prowadzimy także zajęcia z projektowania graficznego, rzeźby i modelowania przestrzeni, fotografii, rysunku architektonicznego itp.

Zapraszamy serdecznie! Gościmy przyjaźnie w naszych progach wszystkich zainteresowanych!

A na koniec mały filmik o pracowni - zapraszamy do jego obejrzenia: Jest takie miejsce...!

Pozdrawiamy wszystkich ciepło
Agnieszka i Mikołaj Materne

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia