Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
O szkole - Szkoła tworzona przez pasjonatów
Jesteś w » Strona główna » O szkole
Szkoła tworzona przez pasjonatów »

Ars Atelier to szkoła, która powstała z pasji do sztuki (zobacz całą Historię szkoły). Nasi nauczyciele nie tylko uczą rysunku, malarstwa, rzeźby itp! Pracujący tutaj artyści i pedagodzy zarażają swoich wychowanków, wrażliwością, kreatywnością, nieszablonowym myśleniem, ale przede wszystkim zamiłowaniem do różnych, artystycznych działań!

Niektórzy słuchacze, poprzez własną twórczość, odreagowują tutaj stresy codzienności. Inni szlifują umiejętności plastyczne potrzebne np. do zdania egzaminu na uczelnie wyższe, a jeszcze inni przychodzą tutaj, aby posiąść zupełnie nowe kompetencje. Wszyscy jednak, z czasem stają się świadomymi odbiorcami sztuki.

Ars Atelier ma swoją siedzibę w śródmieściu Szczecina w zespole Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego na pl. Kilińskiego 3. Przed wojną mieściła się tu niemiecka Fachschule, przy której, w 1910 r. powstała także Szkoła Rzemiosł Artystycznych, kształcąca z zakresu rysunku, fotografii, malarstwa, rzeźby ale także grafiki reklamowej i projektowania ubiorów. Gościły tu takie sławy jak Walter Gropius - twórca Bauhausu, Ludwig Mies von der Rohe i Johannes Itten. W szkole tej pracował również znany rzeźbiarz Kurt Schwerdtfeger, uczeń Wasylija Kandinsky’ego.

Wysoki poziom nauczania w Ars Atelier dorównujący najlepszym tego typu placówkom w Polsce zdobył uznanie wśród wielu fachowców z dziedziny sztuki i pedagogiki. Wypracowany system zajęć oparty o wiedzę i doświadczenie współpracujących z nami artystów i nauczycieli akademickich (kiedyś i dziś m.in. z ZUTu, WSSU, Akademii Sztuki) wyznacza standardy dla innych podobnych szkół w regionie, korzystających z naszych wzorców.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia