Strona główna » O szkole

Atelier sztuki w historycznym miejscu

Ars Atelier to szkoła, która powstała z pasji do sztuki (zobacz całą Historię szkoły). Nasi nauczyciele nie tylko uczą rysunku, malarstwa, rzeźby itp! Pracujący tutaj artyści i pedagodzy zarażają swoich wychowanków, wrażliwością, kreatywnością, nieszablonowym myśleniem, ale przede wszystkim zamiłowaniem do różnych, artystycznych działań!

Niektórzy słuchacze, poprzez własną twórczość, odreagowują tutaj stresy codzienności. Inni szlifują umiejętności plastyczne potrzebne np. do zdania egzaminu na uczelnie wyższe, a jeszcze inni przychodzą tutaj, aby posiąść zupełnie nowe kompetencje. Wszyscy jednak, z czasem stają się świadomymi odbiorcami sztuki.

Modernistyczny budynek, w którym mieści się dziś Ars Atelier powstał na Placu Jana Kilińskiego w 1929 r. Nasze skrzydło było wtedy osobnym budynkiem, niepołączonym z resztą kompleksu.

Ars Atelier ma swoją siedzibę w śródmieściu Szczecina w budynku zespołu Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego na placu Kilińskiego 3. Przed wojną mieściła się tu niemiecka Fachschule, przy której, na początku XX wieku powstała także Szkoła Rzemiosł Artystycznych, kształcąca z zakresu rysunku, fotografii, malarstwa, rzeźby ale także grafiki reklamowej i projektowania ubiorów. Gościły tu takie sławy jak Walter Gropius - twórca Bauhausu, Ludwig Mies von der Rohe i Johannes Itten. W szkole tej pracował również znany rzeźbiarz Kurt Schwerdtfeger, uczeń Wasylija Kandinsky’ego.

Wysoki poziom nauczania w Ars Atelier dorównujący najlepszym tego typu placówkom w Polsce zdobył uznanie wśród wielu fachowców z dziedziny sztuki i pedagogiki. Wypracowany system zajęć oparty o wiedzę i doświadczenie współpracujących z nami artystów i nauczycieli akademickich (kiedyś i dziś m.in. z ZUTu, WSSU, Akademii Sztuki) wyznacza standardy dla innych podobnych szkół w regionie, korzystających z naszych wzorców.

Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie

tel. 509-602-337 (w godz. 10-16) - w okresie urlopowym (17.07-31.08) najlepiej kontaktować się drogą mailową

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.