Jeśli uczysz się w Ars Atelier, zaloguj się aby mieć dostęp do różnych materiałów szkoleniowych oraz wewnętrznych informacji administracyjnych.
grafika projektowa
Jesteś w » Strona główna » grafika projektowa
grafika projektowa
Jak się przygotować? »

Grafika projektowa (graphic design) to studia ogólnoplastyczne dające możliwość zdobycia doświadczenia w projektowaniu graficznym - plakat i ilustracja, formy identyfikacyjne, projektowanie wydawnictw – tradycyjnych i cyfrowych.

Student zdobywa także wiedzę teoretyczną z zakresu historii i socjologii sztuki oraz wiedzę o współczesnej grafice. Takie przygotowanie rozwija samodzielność twórczego myślenia, daje wiedzę z zakresu problematyki sztuk graficznych jak i wiedzę technologiczną (obsługa programów graficznych, przygotowanie do druku itp.). Student zdobywa także doświadczenie z zakresu podstaw grafiki tradycyjnej – warsztatowej (linoryt, sucha igła, miedzioryt itp.)

Przez kandydatów na studia, kierunek ten często jest mylnie nazywanym grafiką komputerową – komputer to jedno z narzędzi wykorzystywanych w pracy grafika.

Prace wykonywane na tym kierunku

Zobacz jakie prace wykonują studenci na różnych uczelniach na tym kierunku.
Który kurs wybrać?

Jeżeli jesteś w klasie maturalnej:

Jeżeli masz więcej niż rok do studiów:

  • w pierwszym roku wybierz dowolny Kurs rysunku i malarstwa, aby się sprawdzić i wdrożyć w działania warsztatowe i twórcze

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 kc, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.

Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK

Wybierz studia