×
Strona główna » Kontakt » FAQ

FAQ


Najczęściej zadawane pytania

Uwaga, zanim napiszesz zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania lub przeczytaj uważnie zawartość strony.

 1. Napisałem/łam maila, dlaczego nie dostałem/łam odpowiedzi!
  Pisząc do nas listy, pamiętaj o podpisaniu się pod nim imieniem i nazwiskiem (nazwisko w adresie email to za mało i nie świadczy o adresacie). Nie odpowiadamy na listy anonimowe, gdyż uznajemy je za niekulturalne i niepoważne.
 2. Napisałem/łam do Państwa maila i nie dostałem jeszcze na niego odpowiedzi!
  Z powodu dużej ilości korespondencji mailowej, nie jesteśmy w stanie odpowiadać na bieżąco i z dnia na dzień na wszystkie pytania. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi w terminie do tygodnia od otrzymania maila. Jeżeli ktoś potrzebuje szybkiej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Dzwoniłem/łam do Państwa ale tam nikt nie odbierał!
  Nie mamy mocno rozbudowanej biurokracji (i całe szczęście) dlatego czasami nie odbieramy telefonów bo po prostu w danym momencie nie możemy (prowadzimy rozmowę np. z umówioną osobą; prowadzimy zajęcia; mamy zebranie; rozmawiamy z drugiego aparatu; robimy inne ważne rzeczy itp.) Dlatego zawsze prosimy o ponowienie próby kontaktu telefonicznego lub wysłanie np. smsa z prośbą kontakt.
 4. Dzwoniłem/łam wczoraj do Państwa i nikt do mnie nie oddzwonił
  Czasami mamy dziennie ponad 40 telefonów! Dlatego nie oddzwaniamy na numery, których nie znamy. Prosimy o ponowienie próby kontaktu telefonicznego lub wysłanie np. smsa z prośbą kontakt (patrz punkt powyżej).
 5. Czy można przyjść sobie na jedne zajęcia bezpłatnie, dla próby?
  Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra, obecność na szczecińskim rynku od 2005 r. oraz akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej są gwarancją najwyższej jakości kształcenia. Nie mamy zatem potrzeby udowadniania każdemu zainteresowanemu, że potrafimy. Wszyscy chcący natomiast się sprawdzić i poczuć czy „jest to dla nich” mogą wziąć jednorazowo udział w zajęciach grupowych (taką opcję oferują wybrane kursy) lub w zajęciach indywidualnych. Często wystarcza jednak osobiste spotkanie z nami i poznanie pracowni.
 6. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zajęć bezpłatnych?
  Od czasu do czasu przeprowadzamy różne inne bezpłatne akcje, wymagające jednak wcześniejszego zapisania się na nie. Prosimy zatem o śledzenie informacji na tej stronie lub na naszym profilu na Facebooku - www.facebook.com/arsatelier.
 7. Chciałbym/łabym się zapisać na kurs XXX, ale nie ma w jego opisie mowy o zapisach, gdzie mogę znaleźć te informacje?
  Jeżeli w opisie jakiegoś kursu, nie ma informacji o możliwości zapisania się na niego (nie ma np. formularza zapisu), oznacza to że dany kurs jest jeszcze w fazie przygotowań lub nie ma już miejsc. Można się jednak skontaktować z nami i zaznaczyć swoją chęć uczestnictwa (jeżeli pod kursem istnieje odpowiedni formularz). Wyrażenie chęci, oczywiście Państwa do niczego nie obliguje.
 8. Chcę się przygotować do studiów ale nie mogę chodzić na wszystkie zajęcia. Czy mogę płacić tylko za ta zajęcia na których będę?
  Po pierwsze. Nie ma możliwości częściowej płatności za zajęcia grupowe. Podpisując umowę na określony czas, osoba ucząca się jest zobligowana do wnoszenia opłat za cały okres, na który umowa została podpisana. Nie akceptujemy "wakacji na żądanie".
  Po drugie, chodzenie tylko na część zajęć mija się z sensem (i celem) kursu. Systematyczność pracy oraz uczestnictwo w zajęciach wg ustalonej kolejności daje określone rezultaty.
  Jeżeli nie masz możliwości systematycznego uczęszczania na zajęcia, to nie zapisuj się na nie wcale. Szkoda Twoich pieniędzy.
 9. Z kim będą zajęcia? Kto uczy?
  Na pewno nie kowale (nie obrażając oczywiście kowali). W szkole pracują sami profesjonalni dydaktycy z zakresu sztuk plastycznych i/lub architektury (podobnie z resztą jest na uczelniach wyższych o profilu podobnym do naszego). W skład kadry Ars Atelier wchodzą m.in. wykładowcy akademiccy Akademii Sztuki oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Wystarczy zerknąć do rubryki Wykładowcy.
 10. Chciałbym/abym się dowiedzieć w jakie dni odbywają się zajęcia, które mnie interesują i jakie są ich koszty?
  Na stronie publikujemy bardzo szerokie informacje odnośnie kursów regularnych, ich terminów i cen oraz wszelakich innych zajęć. Prosimy najpierw o zapoznanie się z treściami zawartymi na stronie. Nie ma sensu zaśmiecać skrzynki pocztowej pytaniami, na które odpowiedzi są powszechnie dostępne bez potrzeby osobistego kontaktu. Na każde pytanie uszczegóławiające informacje zawarte na stronie szkoły z miłą chęcią odpowiemy.
Przeczytaj także
Masz dziecko w wieku 8-11/12 lat i szukasz dobrej placówki dla niego? Szukasz zajęć, które faktycznie rozwiną Twoje dziecko bez schlebiania czyimś gustom i guścikom?
Wybierasz się na studia? Sprawdź nasze całoroczne kursy przygotowujące do egzaminów
A może chcesz po prostu nauczyć się rysować/malować? Przyjdź na zajęcia hobbistyczne!
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.