×
Strona główna » Nasze kursy » Przygotowanie do studiów » Przygotowanie na Akademię Sztuk Pięknych
Skuteczne przygotowanie na ASP

Przygotowanie na Akademię Sztuk Pięknych


na grafikę, architekturę wnętrz, wzornictwo...

Jeżeli Twoim marzeniem są studia w Akademii Sztuk Pięknych, to sztuka, niezależnie od swojej formy, powinna być Twoją życiową pasją. Wyższe szkoły artystyczne wymagają bowiem od kandydatów artystycznego zaangażowania oraz bogatej teczki czy portfolio własnych prac.

Nasz program, przygotowujący na studia w uczelniach artystycznych, duży nacisk kładzie na uwrażliwienia się na otaczający świat. Podstawowym jego elementem jest studium z natury. Są to także najczęstsze tematy akademickiego sprawdzenia kompetencji i predyspozycji kandydata.

Dołożywszy solidną pracę studyjną pod okiem naszych fachowców, oraz rzetelne odrabianie zadań domowych, jest szansa, że swoje marzenia spełnisz. Bo jak mówi popularna maksyma - „tylko 1% sukcesu to talent, pozostałe 99% to ciężka praca”.

Zobacz jak uczniowie Ars Atelier zdają na wybrane kierunki studiów

Rok szkolny 2021/2022
Czas trwania

W zależności od wybranego przez Ciebie kierunku studiów, możesz samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę.

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty osiągają osoby uczęszczające na zajęcia co najmniej przez dwa lata

WIĘCEJ NIŻ ROK do egzaminu
Osoby wybierające się na wzornictwo lub architekturę wnętrz na ASP zachęcamy do przejścia przez oba nasze kursy:

Jeżeli myślicie o innym kierunku na ASP niż te powyższe zalecamy co najmniej dwa cykle:

ROK do egzaminu

Jeżeli pozostał Ci tylko rok czeka Cię ciężka harówka - dużo pracy w domu. Aby optymalnie wykorzystać ten czas w pracowni wybierz:

studia BEZ EGZAMINU

Niektóre uczelnie nie prowadzą egzaminów z predyspozycji plastycznych bo tutaj cały pierwszy rok jest jednym, wielkim egzaminem. Na takie kierunki łatwiej się dostać ale dużo trudniej utrzymać. Aby komfortowo studiować zachęcamy do odbycia chociaż rocznego kursu rysowania. Warto wtedy wybrać:

Przypominamy, że to Ty jednak wybierasz optymalny dla siebie sposób i czas pracy. Wybierz mądrze! Pamiętaj też, że w klasie maturalnej będziesz miał/ła dużo innych obowiązków związanych ze szkołą!

Świadectwo ukończenia

Każdy słuchacz, który spełni wszystkie wymagania programowe otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu i nabytych umiejętnościach na oficjalnym druku MEN (na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Dz. U. Nr 0, poz. 186).

Jesteśmy placówką akredytowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, więc taki dokument wiarygodnie potwierdza uzyskane kwalifikacje i może być niezwykle przydatny w dalszej edukacji lub karierze, niezależnie od wybranej życiowej drogi.

Słuchacz, który nie dopełni tych wymogów może otrzymać jedynie (na wyraźną prośbę) zaświadczenie o uczestnictwie, na wewnętrznym druku szkoły.

Przygotowanie na Architekturę
Przygotowanie na studia za granicą
Przydatne informacje
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.