×
Strona główna » Nasze kursy » Przygotowanie do studiów » Przygotowanie na studia za granicą
Kreatywność przede wszystkim

Przygotowanie na studia za granicą


Co raz częściej młodzi ludzie wybierają studia w ośrodkach akademickich poza granicami Polski. Zagraniczne uczelnie mają trochę inne wymagania niż polskie placówki. Dla nich liczy się przede wszystkim człowiek i jego osobowość.

Od przyszłego kandydata na studenta wymagana jest więc kreatywność, pracowitość, szczere zaangażowanie w różne działania (nie tylko związane ze sztuką i ale także pro bono) oraz teczka lub portfolio własnych osiągnięć o szerokim spektrum.

Dla władz zagranicznych uczelni liczy się również bardzo pisemna opinia o kandydacie wystawiana przez nauczycieli, wychowawców i wykładowców różnych placówek edukacyjnych, w tym takich szkół jak nasza!

Zobacz jak uczniowie Ars Atelier zdają na wybrane kierunki studiów

Rok szkolny 2021/2022
Czas trwania

W zależności od wybranego przez Ciebie kierunku studiów, możesz samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę.

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty osiągają osoby uczęszczające na zajęcia co najmniej przez dwa lata

Pamiętaj także, że nabór na studia za granicą odbywa się mniej więcej od stycznia do marca (w zależności od uczelni). Zaczynając naukę od podstaw we wrześniu roku maturalnego, będziesz mieć tylko jakieś pół roku na przygotowanie się! A to może być za mało. Zacznij więc zajęcia dwa-trzy lata przed maturą

WIĘCEJ NIŻ ROK do egzaminu
Osoby wybierające się na wzornictwo, architekturę lub architekturę wnętrz zachęcamy do przejścia przez oba nasze kursy:

Jeżeli myślicie kierunkach artystycznych zalecamy co najmniej dwa cykle:

ROK do egzaminu

Jeżeli pozostał Ci tylko rok czeka Cię ciężka harówka - dużo pracy w domu. Aby optymalnie wykorzystać ten czas w pracowni wybierz w zależności od potrzeb jeden z poniższych kursów:

studia BEZ EGZAMINU

Niektóre uczelnie nie prowadzą egzaminów z predyspozycji plastycznych bo tutaj cały pierwszy rok jest jednym, wielkim egzaminem. Na takie kierunki łatwiej się dostać ale dużo trudniej utrzymać. Aby komfortowo studiować zachęcamy do odbycia chociaż rocznego kursu rysowania. Warto wtedy wybrać:

Przypominamy, że to Ty jednak wybierasz optymalny dla siebie sposób i czas pracy. Wybierz mądrze! Pamiętaj też, że w klasie maturalnej będziesz miał/ła dużo innych obowiązków związanych ze szkołą!

Świadectwo ukończenia

Każdy słuchacz, który spełni wszystkie wymagania programowe otrzyma zaświadczenie o ukończeniu kursu i nabytych umiejętnościach na oficjalnym druku MEN (na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lutego 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Dz. U. Nr 0, poz. 186).

Jesteśmy placówką akredytowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, więc taki dokument wiarygodnie potwierdza uzyskane kwalifikacje i może być niezwykle przydatny w dalszej edukacji lub karierze, niezależnie od wybranej życiowej drogi.

Słuchacz, który nie dopełni tych wymogów może otrzymać jedynie (na wyraźną prośbę) zaświadczenie o uczestnictwie, na wewnętrznym druku szkoły.

Przygotowanie na Akademię Sztuk Pięknych
Przygotowanie na Architekturę
Przydatne informacje
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.