Przygotowanie na studia za granicą

Kreatywność przede wszystkim

„Braku wyobraźni nie zastąpi doskonała technika” - MIECZYSŁAW JASTRUN

Co raz częściej młodzi ludzie wybierają studia w ośrodkach akademickich poza granicami Polski. Zagraniczne uczelnie mają trochę inne wymagania niż polskie placówki. Dla nich liczy się przede wszystkim człowiek i jego osobowość.

 

Od przyszłego kandydata na studenta wymagana jest więc kreatywność, pracowitość, szczere zaangażowanie w różne działania (nie tylko związane ze sztuką i ale także pro bono) oraz teczka lub portfolio własnych osiągnięć o szerokim spektrum.

 

Dla władz zagranicznych uczelni często liczy się również bardzo pisemna opinia o kandydacie wystawiana przez nauczycieli, wychowawców i wykładowców różnych placówek edukacyjnych, w tym takich szkół jak nasza!

 

Zobacz jak uczniowie Ars Atelier zdają na wybrane kierunki studiów

Z takimi pracami masz duże szanse się dostać na studia

A MOŻE JEDNAK STUDIA W POLSCE?

Czas trwania

W zależności od wybranego przez Ciebie kierunku studiów, możesz samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę.

 

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty osiągają osoby uczęszczające na zajęcia co najmniej przez dwa lata

 

Pamiętaj także, że nabór na studia za granicą odbywa się mniej więcej od stycznia do marca (w zależności od uczelni). Zaczynając naukę od podstaw we wrześniu roku maturalnego, będziesz mieć tylko jakieś pół roku na przygotowanie się! A to, nie musi ale może być za mało. Zacznij więc zajęcia dwa-trzy lata przed maturą.

 

WIĘCEJ NIŻ ROK do egzaminu
Osoby wybierające się na wzornictwo, architekturę lub architekturę wnętrz zachęcamy do przejścia przez oba nasze kursy:

Jeżeli myślicie kierunkach artystycznych zalecamy co najmniej dwa cykle:

ROK do egzaminu

Jeżeli pozostał Ci tylko rok czeka Cię ciężka harówka – dużo pracy w domu. Aby optymalnie wykorzystać ten czas w pracowni wybierz w zależności od potrzeb jeden z poniższych kursów

studia BEZ EGZAMINU

Niektóre uczelnie nie prowadzą egzaminów z predyspozycji plastycznych na swoje artystyczne kierunki, bo tutaj cały pierwszy rok jest jednym, wielkim egzaminem. Na takie kierunki łatwiej się dostać ale dużo trudniej utrzymać. Aby komfortowo studiować zachęcamy do odbycia chociaż rocznego kursu rysowania. Warto wtedy wybrać:

Przypominamy, że to Ty jednak wybierasz optymalny dla siebie sposób i czas pracy. Wybierz mądrze! Pamiętaj też, że w klasie maturalnej będziesz miał/ła dużo innych obowiązków związanych ze szkołą!

POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ. ZOBACZ PRACOWNIE. ZACZNIJ TWORZYĆ!