×
Strona główna » Nasze kursy » Warsztaty dla dzieci

Warsztaty dla dzieci


Bo wyobraźni powinniśmy się uczyć od dzieci

Praca z dziećmi wymaga wielkiego wkładu własnej inwencji i świetnego przygotowania. Dla małego ucznia istotna jest bowiem, nie nauka konkretnej techniki czy warsztatu plastycznego, ale rozwijanie naturalnych zdolności psychofizycznych - abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dlatego właśnie do zajęć tych podchodzimy w sposób szczególny.

Częstym błędem popełnianym przez nauczycieli jest ograniczanie twórczego potencjału podopiecznego poprzez powielanie utartych schematów myślowych np. odrysowywanie lub kopiowanie z innych prac, rysunków lub fotografii, stosowanie szablonów i różnego rodzaj "gotowców". Jest to działanie szkodliwe gdyż szufladkuje wyobraźnię oraz tłamsi kreatywność a tym samym naturalne zdolności dzieci. Mały człowiek staje się wtedy jedynie elementem wielkiej taśmy produkcyjnej, biernym trybikiem systemu.

//W obiektywnej ocenie dziecięcej twórczości, termin „ładny” zarezerwowany jest wyłącznie dla twórczości dziecięcej stosownej do wieku (ładny = dziecięcy). Określeniem „ładna” nie nazwiemy więc pracy dziecka np. ośmioletniego, które naśladuje zainteresowania lub sposób rysowania nastolatka czy wręcz osoby dorosłej. To co więc w subiektywnej ocenie osób dorosłych uznawane jest za atrybut wartości dziecięcej pracy, tak na prawdę wcale nim nie jest.

Jak powiedział wybitny badacz twórczości dziecięcej - profesor Stefan Szuman: „sztuka dziecięca jest bardziej zbliżona do abstrakcji, której dorośli nie muszą do końca rozumieć”.

Kreatywne warsztaty plastyczne (dla dzieci)
Warsztaty dla dzieci // Kurs roczny
szczegóły »
Nasze warsztaty dla dzieci
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.