×
Strona główna » Nasze kursy » Zajęcia hobbistyczne

Zajęcia hobbistyczne


Nauka i miłe spędzenie czasu w jednym

Zajęcia hobbistyczne w Ars Atelier to nie tylko chwila odpoczynku od codziennej gonitwy - w szkole, na uczelni czy w pracy, ale także moment pozwalający na nabycie ciekawych umiejętności z zakresu technik warsztatu plastycznego oraz podnoszenia własnych kompetencji estetycznych poprzez aktywny udział w plastycznych działaniach twórczych. Sztuka odwołuje się wprost do wyobraźni, a ta jest budulcem twórczych życiowych postaw.

Sztuka spełnia także pewne funkcje arteterapeutyczne - pozwala się wyciszyć, zapomnieć o problemach, wyjść daleko poza ramy współczesnego wyścigu szczurów, przewartościować swoje uczestnictwo w budowaniu społecznej rzeczywistości.

W trakcie trwanie tych zajęć staramy się przelewać na kursantów naszą pasję do sztuki, architektury czy dizajnu itp., tj. szeroko pojętej twórczości plastycznej. Taka pasja kształtuje wrażliwość estetyczną człowieka oraz jego krytycyzm, zachowując jednak miejsce na indywidualne i subiektywne odczucia będące efektem kontaktów ze sztuką i jej twórcami.

Nabywanie estetycznych kompetencji polegających na umiejętności włączania wartości sztuki wyższej we własne życie pozwala na zajęcie świadomej postawy wobec zjawisk artystycznych i kulturowych.

Dziś wielu z naszych byłych słuchaczy podąża własnymi artystycznymi ścieżkami - pokazują swoje prace zarówno na wystawach grupowych jak i indywidualnych!

Kurs rysunku i malarstwa z elementami (...)
Zajęcia hobbistyczne // Kurs roczny
szczegóły »
A może jednak kurs w trybie przygotowawczym? Tu ciśniemy trochę bardziej :)
Masz dziecko w wieku 8-11/12 lat i szukasz dobrej placówki dla niego? Szukasz zajęć, które faktycznie rozwiną Twoje dziecko bez schlebiania czyimś gustom i guścikom?
Poznaj naszą szkołę. Zobacz pracownie. Zacznij tworzyć!    Dowiedz się więcej »
Zapisz się na zajęcia już dziś! Ciebie też nauczymy rysować!    Dołącz do nas »
Szybki kontakt
Pl. Kilińskiego 3 lok. 160
71-414 Szczecin
(BUDYNEK ZDZ, 1 piętro)
sprawdź na mapie


tel. 509-602-337 (w godz. 10-18 pn-pt)
facebook    instagram    pinterest

Szczegółowe dane kontaktowe, w tym godziny otwarcia naszej placówki i dane do przelewów, znajdziecie Państwo w rubryce Kontakt.
Informacje
Ars Atelier jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego działającą na podstawie przepisów ustawy o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572, Dz.U.2006.31.216 i DZ.U.2012.186). Nr akredytacji Kuratorium Oświaty: KO.IV.110/15/2012.EK.

Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 par. 1 KC, a jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.