Szukaj
Close this search box.

Bezkres Błękitu – zdjęcia z wernisażu

W piątek 21 lipca w Kawiarni KAFLE w Szczecinie przy ul. Koński Kierat 16, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Bezkres błękitu”. Na wystawie można było obejrzeć prace artystów Związku Polskich Artystów Plastyków okręg w Szczecinie. Do tego artystycznego stowarzyszenia należy trzech naszych wykładowców. Wystawa towarzyszyła imprezie Tall Ship Races 2017.

Kuratorka wystawy – Magda Seredyńska, tak o niej napisała: Bezkres błękitu to zilustrowane opowieści umiejscowione w otaczającej nas przestrzeni, gdzie sam błękit może przybierać różne oblicza. Relacja miasta z wodą w tym regionie jest bardzo silna. Rzeka i jej rozlewiska, jeziora oraz bliskość morza nadają miastu szczególny charakter. Charakterystyczny dla tej przestrzeni jest błękit – kolor symbolizujący spokój, kontemplację, nieskończoność, ale również oddający pustkę i samotność. Prace te to przede wszystkim wypowiedź artystów przedstawiająca związek człowieka z miastem i wodą, obrazująca zmagania z tym żywiołem oraz ukazujące absolutną ciszę zawartą w relacji nieba i wody.

Artyści zaroszeni do projektu: Ewelina Czeberkus-Poniewiera, Sylwia Godowska, Katarzyna Górewicz, Monika Jagielska, Krzysztof Krzywiński, Agnieszka Materne, Mikołaj Materne, Agata Pełechaty, Magdalena Tyczka.

Więcej zdjęć można znaleźć na profilu facebookowym Eweliny. Dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Szerokie opisy artystów są natomiast na stronie szczecińskiego ZPAP.

Zobacz zdjęcia
KATEGORIE AKTUALNOŚCI
ZNAJDŹ NAS