Szukaj
Close this search box.

Dzieci marzą – zapraszamy na wernisaż

„Oglądając prace dzieci zachwycamy się ich autentycznością, szczerością i niezwykle swobodną formą. Mali artyści są twórcami, którzy są wolni od rygorów formy, bawią się prawdziwie farbą, pędzlem lub kredką. Ta twórcza zabawa jest niezwykle istotnym elementem dla ich rozwoju.

Bardzo często dorośli burzą tą naturalną swobodę narzucając dziecku swoje wizje rzeczywistości, zachęcając do kopiowania gotowych wzorców, czyichś pomysłów. To oczywisty błąd prowadzący do zubożenia umiejętności poznawczych dziecka, jego kreatywności, wyobraźni.

Wystawa w Galerii SH pt. Dzieci marzą jest kolejną, na której przedstawiamy Państwu dzieła, których autorami są dzieci ze szczecińskich i gryfińskich szkół. Prace wykonane na warsztatach plastycznych pod kierunkiem Pani mgr Karoliny Sołtys zrealizowane są w technikach mieszanych. Ukazują niezwykłą dziecięcą ekspresję. Są to obrazy wykonane samodzielnie, nieszablonowo, które realizowane są na bazie konkretnych tematów i twórczych problemów. Te wartościowe działania dydaktyczne to nie tylko dobra zabawa dla dziecka ale również sposób na rozwój spostrzegawczości, kreatywności i intelektu”.

Wernisaż odbędzie się we wtorek 13 lutego o godzinie 17.00. Wybrane prace dzieci z Ars Atelier biorą w nim udział!

Galeria SH, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego
ul. Krakowska 71-79, Szczecin

Godziny otwarcia są na stronie Galerii SH.

KATEGORIE AKTUALNOŚCI
ZNAJDŹ NAS