Szukaj
Close this search box.

Dzień dziecka 2024

dzieci lecące na skrzydłach nad miastem, dzień dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – powiedział kiedyś wybitny polski lekarz i pedagog Janusz Korczak. Dlatego rolą wszystkich nas „są tylko dwa niewyczerpane dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła” a to już słowa Hodding Cartera Jr. amerykańskiego publicysty, zdobywcy nagrody Pulitzera.

Korzenie w edukacji plastycznej to określona wiedza warsztatowa, dostosowywana do możliwości i wieku odbiorców. Skrzydła natomiast to wyobraźnia, która – jak mawiał Albert Einstein jest ważniejsza od wiedzy, bo jest nie ograniczona. To wyobraźnia skutecznie prowadzi nas przez życie, pomaga rozwiązywać bieżące problemy oraz wspiera nas w przygotowaniu się do nowych życiowych sytuacji.

Parafrazując słowa pisarza Paulo Coelho – nie  bójmy się słuchać głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, bo wtedy nasze oczy nasze znowu nabiorą blasku!

Życzymy zatem wszystkim dzieciom, i tym małym i tym większym (bo każdy jest przecież czyimś dzieckiem) pięknych chwil, wznosząc się nas światem na skrzydłach własnej wyobraźni!

KATEGORIE AKTUALNOŚCI
ZNAJDŹ NAS