FAQ

Najczęściej zadawane pytania

„Należy odpowiadać na drażliwe pytania, zanim zostaną zadane” - Wiesław Brudziński

Uwaga, zanim Państwo do nas napiszecie, prosimy o zapoznanie z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania oraz o zapoznanie się z treściami zawartymi na całej stronie szkoły.

Pisząc do nas listy, pamiętaj o podpisaniu się pod nim imieniem i nazwiskiem (nazwisko w adresie email to za mało i nie świadczy o adresacie). Nie odpowiadamy na listy anonimowe, gdyż uznajemy je za niekulturalne i niepoważne.

Z powodu dużej ilości korespondencji mailowej, nie jesteśmy w stanie odpowiadać na bieżąco i z dnia na dzień na wszystkie pytania. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi w terminie do tygodnia od otrzymania maila. Jeżeli ktoś potrzebuje szybkiej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny.

Nie mamy mocno rozbudowanej biurokracji (i całe szczęście) dlatego czasami nie odbieramy telefonów bo po prostu w danym momencie nie możemy (prowadzimy rozmowę np. z umówioną osobą; prowadzimy zajęcia; mamy zebranie; rozmawiamy z drugiego aparatu; robimy inne ważne rzeczy itp.) Dlatego zawsze prosimy o ponowienie próby kontaktu telefonicznego lub wysłanie np. smsa z prośbą kontakt.

Czasami mamy dziennie ponad 40 telefonów! Dlatego nie oddzwaniamy na numery, których nie znamy. Prosimy o ponowienie próby kontaktu telefonicznego lub wysłanie np. smsa z prośbą kontakt (patrz punkt powyżej).

Nasza doświadczona i wykwalifikowana kadra, obecność na szczecińskim rynku od 2005 r. oraz akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej są gwarancją najwyższej jakości kształcenia. Nie mamy zatem potrzeby udowadniania każdemu zainteresowanemu, że potrafimy. Wszyscy chcący natomiast się sprawdzić i poczuć czy „jest to dla nich” mogą wziąć jednorazowo udział w zajęciach grupowych (taką opcję oferują wybrane kursy) lub w zajęciach indywidualnych. Często wystarcza jednak osobiste spotkanie z nami i poznanie pracowni.

Od czasu do czasu przeprowadzamy różne inne bezpłatne akcje, wymagające jednak wcześniejszego zapisania się na nie. Prosimy zatem o śledzenie informacji na tej stronie lub na naszym profilu na Facebooku – www.facebook.com/arsatelier.

Jeżeli w opisie jakiegoś kursu, nie ma informacji o możliwości zapisania się na niego (nie ma np. formularza zapisu), oznacza to że dany kurs jest jeszcze w fazie przygotowań, jeszcze nie zostały podane terminy lub nie ma już miejsc (przy kursie pojawia się stosowne oznaczenie). Można się jednak skontaktować z nami i zaznaczyć swoją chęć uczestnictwa (jeżeli pod kursem istnieje odpowiedni formularz). Wyrażenie chęci, oczywiście Państwa do niczego nie obliguje.

Po pierwsze. Nie ma możliwości częściowej płatności za zajęcia grupowe. Podpisując umowę na określony czas, osoba ucząca się jest zobligowana do wniesienia opłat za cały okres, na który umowa została podpisana. Nie akceptujemy “wakacji na żądanie”.
Po drugie, chodzenie tylko na część zajęć mija się z sensem (i celem) kursu. Tylko systematyczność pracy oraz uczestnictwo w zajęciach wg ustalonej kolejności daje określone rezultaty.
Jeżeli nie ma Pan/Pani możliwości systematycznego uczęszczania na zajęcia, to prosimy nie zapisywać się na nie wcale. Szkoda po prostu Państwa pieniędzy.

Na pewno nie kowale (nie obrażając oczywiście kowali). W szkole pracują sami profesjonalni dydaktycy z zakresu sztuk plastycznych i/lub architektury (podobnie z resztą jest na uczelniach wyższych o profilu podobnym do naszego). W skład kadry Ars Atelier wchodzą m.in. wykładowcy akademiccy Akademii Sztuki oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Wystarczy zerknąć do rubryki Wykładowcy.

Na stronie publikujemy bardzo szerokie informacje odnośnie kursów regularnych, ich terminów i cen oraz wszelakich innych zajęć. Prosimy najpierw o zapoznanie się z treściami zawartymi na stronie w zakładkach konkretnych kursów (Nasze kursy). Nie ma sensu zaśmiecać skrzynki pocztowej pytaniami, na które odpowiedzi są powszechnie dostępne bez potrzeby osobistego kontaktu. Na każde pytanie uszczegóławiające informacje zawarte na stronie szkoły z miłą chęcią odpowiemy.

CHCESZ IŚĆ NA WYMARZONE STUDIA? POMOŻEMY CI SIĘ NA NIE DOSTAĆ!