Szukaj
Close this search box.
Wszystkie nasze kursy

Wszystkie nasze kursy

„Tak naprawdę potrafimy mówić tylko przez nasze obrazy” - VINCENT VAN GOGH

Wybierz kurs uszyty na Twoją miarę. Niezależnie czy chesz się uczyć hobbistycznie czy przygotować na studia, wiedza i umiejętności pozostaną z Tobą

Dołącz do Ars Atelier

Miło byłoby Cię zobaczyć na zajęciach

Kursy całoroczne dla młodzieży i młodych dorosłych

Kursy przgotowawcze

Hobbiści też są mile widziani. Tych co się przygotowują do studiów, po prostu bardziej „ciśniemy 🙂

Nasze zajęcia przygotowawcze nie skupiają się jedynie na przygotowaniu kandydata do egzaminu wstępnego na wybrane studia artystyczne, artystyczno-techniczne czy do liceum plastycznego. My przygotowujemy do studiowania. Zdać egzamin wstępny to jedno, a utrzymać się później na studiach czy w liceum plastycznym to już zupełnie inna sprawa!

Okres pobytu w pracowni jest więc możliwością sprawdzenia samego siebie. Czy aby na pewno wybrałem/łam odpowiedni kierunek studiów? Czy licedum plastyczne jest tym miejscem, w którym chcę przebywać przez następne cztery lata? Czy to, co tutaj robię nie męczy mnie (należy pamiętać, że na studiach czy w liceum plastycznym takich działań będzie dużo więcej)? Czy jestem gotowy/gotowa poświęcić się pracy twórczej, być odkrywcą, stale poszukującym nowych rozwiązań?

Jeżeli w trakcie trwania roku szkolnego, kursant odpowie sobie szczerze na te pytania, to albo odnajdzie się na wybranej pzrez siebie artystycznej lub artystyczno-technicznej drodze, albo nie podejmie się jej w ogóle. To będzie dopiero prawdziwym egzaminem dojrzałości (czy ósmoklasity)!

Oczywiście, w trakcie roku zajęć mogą się pojawić kryzysy i zwątpienia we własne umiejętności, ale od tego są nasi wykładowcy – żeby weprzeć i sprawić, iż kursant ponownie uwierzy w siebie! Wszyscy nasi wykładowcy to nie tylko dobrzy pedagodzy, ale także aktywni zawodowo artyści i projektanci, którzy przeszli w życiu niejeden kryzys twórczy. Wiedzą więc jak pomóc, wystarczy im zaufać!

Kurs rysunku i malarstwa

Przygotowanie na ASP (uczelnie artystyczne)

Kurs rysunku architekto­nicznego

Przygotowanie na Architekturę

Kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła

Przygotowanie do liceum plastycznego

Warsztaty sezonowe dla młodzieży

W ferie i na wakacje

Nasze warsztaty sezonowe to, jak sama nazwa mówi, zajęcia plastyczne podporządkowane porom roku. Są to krótkoterminowe działania twórcze – cykle składające się z czterodniowych bloków spotkań twórczych w trakcie których adepci sztuki w rożnym wieku odkrywają tajniki rzemiosła plastycznego w sposób warsztatowy – podporządkowany określonym technikom lub umiejętnościom do nabycia czy rozwinięcia.

Organizujemy je cyklicznie –  co roku w konkretnych przedziałach czasowych – w trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych oraz na początku wakacji letnich – w lipcu.

Warsztaty te są też idealnym sposobem na sprawdzenia się i swoich chęci uczestnictwa w kursach dłuższych. Całoroczne spotkania wymagają bowiem systematyczności i samozaparcia w dążeniu do obranego celu. Na warsztatach można poznać przedsmak tych długofalowych zadań i określić swoje poczucie obowiązkowości.

Zajęcia całoroczne dla dzieci

Zajęcia dla dzieci

Praca z dziećmi wymaga wielkiego wkładu własnej inwencji i świetnego przygotowania. Dla małego ucznia istotna jest bowiem, nie nauka konkretnej techniki czy warsztatu plastycznego, ale rozwijanie naturalnych zdolności psychofizycznych – abstrakcyjnego myślenia, kreatywności, umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dlatego właśnie do zajęć tych podchodzimy w sposób szczególny.

Częstym błędem popełnianym przez nauczycieli jest ograniczanie twórczego potencjału podopiecznego poprzez powielanie utartych schematów myślowych np. odrysowywanie lub kopiowanie z innych prac, rysunków lub fotografii, stosowanie szablonów i różnego rodzaj „gotowców”. Jest to działanie szkodliwe gdyż szufladkuje wyobraźnię oraz tłamsi kreatywność a tym samym naturalne zdolności dzieci. Mały człowiek staje się wtedy jedynie elementem wielkiej taśmy produkcyjnej, biernym trybikiem systemu.

W obiektywnej, pedagogicznej ocenie dziecięcej twórczości, termin „ładny” zarezerwowany jest wyłącznie dla twórczości dziecięcej stosownej do wieku (ładny = dziecięcy). Określeniem „ładna” nie nazwiemy więc pracy dziecka np. ośmioletniego, które naśladuje zainteresowania lub sposób rysowania nastolatka czy wręcz osoby dorosłej. To co więc w subiektywnej ocenie osób dorosłych uznawane jest za atrybut wartości dziecięcej pracy, tak na prawdę wcale nim nie jest. Jak powiedział wybitny badacz twórczości dziecięcej – profesor Stefan Szuman: „sztuka dziecięca jest bardziej zbliżona do abstrakcji, której dorośli nie muszą do końca rozumieć”.

Sprawdź też
Zajęcia całoroczne dla dzieci

Warsztaty tematyczne

Osobne dla dorosłych, inne dla młodzieży i jeszcze inne dzieci

Otwarte warsztaty tematyce są nowością w Ars Atelier. Do tej pory organizowaliśmy całoroczne warsztaty, które przez swoja złożoność, wielowątkowość i czas trwania nie pozwalały wielu osobom w pełni z nich skorzystać. Krótkie warsztaty poświęcone konkretnym technikom organizowaliśmy jedynie na potrzeby różnych festiwali twórczości odbywających się w Szczecinie.

Warsztaty tematyce w przypadku dorosłych i młodzieży to wnikliwe działania twórcze mających na celu zapoznanie się ich uczestników z konkretną techniką – plastyczną lub związaną z rzemiosłem artystycznym. Czas trwania warsztatów bywa różny, w zależności od złożoności przedawnych technik. Może składać się z jednego albo kilu spotkań. Warsztaty te nie wymagają jednak całorocznej deklaracji uczestnictwa. 

Warsztaty tematyczne dla dzieci, to jednorazowe lub kilkurazowe zajęcia nawiązujące do jakiegoś motywu przewodniego lub konkretnej techniki artystycznej często podanej w nietypowy sposób aby najmłodsi cieszyli się tym, co nie zawsze w szkole mogą spotkać

Warsztaty tematyczne dla dorosłych

Dla dojrzałych dorosłych i seniorów

Warsztaty tematyczne dla młodzieży

Dla młodych ludzi w wielu licealnym i młodych dorosłych

Warsztaty tematyczne dla dzieci

Dzieci w wieku szkolnym (SP)

Nasze kursy przygotowawcze

Nasz proces nauczania

To tylko namiastka tego co Cię czeka. Przygotowujemy nie tylko do egzaminu ale także do dorosłego, studenckiego życia. Jedno to dostanie się na studia, a drugie – utrzymanie się na nich!

01

Wprowadzenia teoretyczne

Wiedza jest ważna, bo wspiera umiejętności praktyczne

02

Korekty

Dyskusje o pracach i korekty na bieżąco w trakcie trwania zajęć w pracowni

03

Przeglądy

Bardzo indywidualne rozmowy na temat własnych prac, pomysłów na siebie