Nasze kursy

Kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła

„Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli” - HONORÉ DE BALZAC

Naucz się rysować i malować niezależnie od tego czy wybierasz się na do liceum plastycznego czy po prostu chcesz się rozwinąć!
NASZE KURSY

Przygotowanie do Liceum Plastycznego

Kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła - hobby lub przygotowanie do liceum plastycznego

CZAS DO EGZAMINÓW

Egzamin wstępny do liceum plastycznego przeważnie składa się z dwóch etapów – praktycznego oraz teoretycznego.

Najlepiej zacząć się przygotowywać w VII klasie SP. Jest wtedy czas na podszkolenie warsztatu rysunkowego, malarskiego i rzeźbiarskiego (bo z tych elementów składa się egzamin praktyczny w do LP w Szczecinie) oraz nabycie ogólnego rozeznania w historii sztuki, która też jest wymagana na egzaminie.

Wybierz zatem dwa lata: 

  • Kursu rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła 


Nasze zajęcia przygotują Ci do egzaminu praktycznego
. Podpowiemy także jak uczyć się historii sztuki.

Egzamin wstępny do liceum plastycznego przeważnie składa się z dwóch etapów – praktycznego (w Szczecinie – rysunek, malarstwo i rzeźba) oraz teoretycznego (historia sztuki).

Jeżeli pozostał Ci tylko rok czeka Cię ciężka harówka – dużo pracy praktycznej i zdobywania wiedzy teoretycznej w domu. Aby optymalnie wykorzystać ten czas w pracowni wybierz:

  • Kursu rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła


Nasze zajęcia przygotują Ci do egzaminu praktycznego
. Podpowiemy także jak uczyć się historii sztuki.

Wybór innej szkoły średniej niż liceum plastyczne nie zamyka Waszej ścieżki artystycznej kariery. Nie trzeba ukończyć liceum plastycznego aby iść na studia artystyczne albo architektoniczne – nie jest to ani wymagane, ani nie dodaje dodatkowych punktów. Przy tych drugich nawet się nie zaleca ze względu na niższy poziom matematyki (wiadomo, sztuka jest tu ważniejsza, przedmioty ogólne – po to tylko aby zdać maturę).

Wiele techników z tzw. klasami kreatywnymi nie prowadzi egzaminów z umiejętności plastycznych. Wystarczy zdany na odpowiednią liczbę punktów egzamin ósmoklasisty.

Warto się zastanowić nad taką alternatywą jeżeli wiesz, że w zwykłym liceum ogólnokształcącym się nie odnajdziesz. Co jest pewne, to ro, że liceum plastyczne ma fajny klimat.

Indywidualizacja

Korekty w Arsie dostosowane są do indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Nie patrz co robią koledzy, bo i tak ich rysunki będą Ci się wydawały lepsze 🙂 A to nie zawsze jest prawdą!

Klimat w pracowni

Ars to klimatyczne miejsce pełne artystycznych artefaktów i inspirujących prac. Według badań taki klimat podnosi efektywność uczenia się aż o 25%!

Narzędzia do pracy

W przeciwieństwie do wielu innych kursów, w Arsie zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do pracy w pracowni

Prace uczniów
LICEUM PLASTYCZNE CZY CZY HOBBY?

Dla kogo kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła?

Liceum plastyczne jest swoistym technikum artystycznym. Nauka trwa tam rok dłużej niż w liceum ogólnokształcącym oraz kończy się zarówno maturą jak i dyplomem artystycznym na który trzeba zapracować.

Kandydat do liceum plastycznego powinien zatem wykazywać się pewnym zestawem cech, które sprzyjają rozwijaniu się w obszarze sztuki i kreatywności. Oczywiste jest zatem, że powinien się być zainteresowany szeroko rozumianymi sztukami wizualnymi. Powinien mieć także silne zamiłowanie do twórczego wyrażania siebie a co za tym idzie być gotowy do eksplorowania różnych dziedzin sztuki i otwarty na zdobywanie nowych umiejętności i technik.

Proces nauki w liceum plastycznym wymaga zaangażowania i wytrwałości (to co będziemy robić w Arsie raz w tygodniu, kandydat w LP będzie miał codzienne), dlatego istotne jest, aby tak osoba był zdeterminowana i gotowa do poświęceń w celu osiągnięcia swoich artystycznych celów.

Dlatego osoby myślące o liceum plastycznym na kursie rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła wesprzemy w zbudowaniu teczki prac oraz przygotujemy do przejścia przez sito trzy etapowego egzaminu z predyspozycji plastycznych: z rysunku, malarstwa i rzeźby.

Nie rysujemy ze zdjęć czy innych rysunków! Na początku drogi artystycznej takie działania nic nie wnoszą poza oszukiwaniem samego siebie. Udają tylko artystyczne umiejętności. Są liczne badania na ten temat, warto sobie poczytać! Chętnie też Ci o tym opowiemy i udowodnimy dlaczego tak jest!

Jednym z elementów egzaminu do liceum plastycznego jest rozmowa kwalifikacyjna. Pojawiają się tutaj pytania związane z historią sztuki. Obowiązkiem kursanta jest zatem pracowitość i lektura wybranych publikacji z wymaganego zakresu wiedzy. Doradzamy naszym uczniom, które książki warto przeczytać.

Jeżeli lubisz rysować i malować ale nie koniecznie myślisz o swojej przyszłości w tym zakresie (lub jeszcze nie wiesz) ale chcesz prawdzie rozwinąć swoje zainteresowania i umiejętności to kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła w Ars Atelier jest idealnym do tego miejscem.

Malowanie, rysowanie czy też praca z innymi technikami plastycznymi może być dla Ciebie doskonałą formą relaksu i oderwania się od codzienności a pracownia miejscem tworzenia się nowych przyjaźni z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Musisz jednak pamiętać, że nie będzie to kółko plastyczne, na którym robisz tylko to co Ci się podoba, lub tylko to co lubisz! Czas spędzony w pracowni będzie dla Ciebie fascynującym procesem odkrywania własnych możliwości, pokonywania słabości i doskonalenia umiejętności technicznych. 

Nasze zajęcia odbywające się w prawdziwej pracowni artystycznej będą od Ciebie wymagać zaangażowania w różne artystyczne działania, także w te trudniejsze – w obserwację natury i jej transpozycję na język sztuki, w studiowanie zawiłości materii i jej przenoszenia na wybrane podobrazie. Tu nauczysz się rysowania różnych faktur, poznasz m.in. zagadnienia związane z perspektywą, światłocieniem i walorem barwnym. 

Nie tylko ilustracją i komiksem człowiek żyje, ale i te będziesz tworzyć rozwijając swoje umiejętności twórcze i warstwowe!

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS
  • dla rekrutujących się od maja do sierpnia
SZCZEGÓŁY KURSY

Młodzież przygotowująca się do liceum plastycznego pewna swojego wyboru

Hobbiści – młodzież niemająca pewności czy chce iść do liceum plastycznego, lub  myśląca na razie o działaniach plastycznych czysto hobbistycznie.

Zajęcia dla młodzieży będącej w VII lub VIII klasie szkoły podstawowej.

Wymagana znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym. Każde zajęcia poprzedzone są  teoretycznym wprowadzeniem w temat (dłuższym lub krótszym w zależności od złożoności danego zagadnienia).

Nie jest wymagane żadne wcześniejsze przygotowanie plastyczne:

  • pracujemy z osobami początkującymi od podstaw;
  • pracujemy z osobami zaawansowanymi stawiając im wyższe wymagania.

 

Każdy uczestnik może samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę. Wiadomo, im więcej czasu poświęci, tym wyniki będą lepsze!

Z doświadczenia wiemy, że optymalny czas nauki np. dla osób przygotowujących się do egzaminów to minimum dwa lata.

Można chodzić tylko rok albo nawet kilka lat. Uczymy warsztatu i ćwiczymy wyobraźnię. Staramy się aby martwe natury, układy przestrzenne czy ćwiczenia z wyobraźni co roku były inne.

Jeden roczny cykl to 132 godz. lekcyjne – 33 spotkania po 4 godz. lekcyjne.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Plan zajęć na nowy rok akademicki dostępny jest zawsze od 25 sierpnia

Kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła

Ćwiczymy umiejętności z zakresu rysunku, malarstwa, rzemiosła i kreatywnego myślenia

obejmują elementarne terminy związane z formą, kolorem, linią, teksturą i przestrzenią, które są bardzo ważne dla zrozumienia sztuki. To między innymi rozumienie kształtu, proporcji, faktury, kontrastu i balansu w kompozycji, a także znaczenie podstawowych kolorów i technik malarskich.

obejmują elementarne terminy związane z formą, kolorem, linią, teksturą i przestrzenią, które są bardzo ważne dla zrozumienia sztuki. To między innymi rozumienie kształtu, proporcji, faktury, kontrastu i balansu w kompozycji, a także znaczenie podstawowych kolorów i technik malarskich.

to zasady układania elementów obrazu na kartce (lub innym podobraziu) w sposób harmonijny i przemyślany, obejmujące równowagę, rytm, proporcje, kontrast i głębię. 

to proces tworzenia form rysunkowych  opartych na obserwacji i umiejętnościach konstrukcyjnych. Jest to bardzo ważna  umiejętność, pozwalająca na reprodukcję rzeczywistości trójwymiarowej na płaskiej kartce papieru.

to technika używana do przedstawiania trójwymiarowości na płaskiej kartce (czy innym płaskim podobraziu) oparta na obserwacji i interpretacji tego co nas otacza. Pozwala to na tworzenie bardziej realistycznych i przestrzennych obrazów z wykorzystaniem zasad perspektywy linearnej.

odnosi się do obserwowania jak rozkładają się światła i cienie na powierzchniach obiektów, które rysujemy. Tak się uczymy sprawiać aby na rysunku obiekty były trójwymiarowe

polega na badaniu i interpretacji kształtów, proporcji, faktur i formy obiektów w martwej naturze za pomocą rysunku. Jest to sposób na lepsze zrozumienie jak coś wygląda i jat oto coś narysować lub namalować. To samo się tyczy ludzkiej postaci, gdzie skrupulatne studiowanie proporcji i budowy ludzkiego jest niezwykle ważne

studiowanie i interpretacja proporcji, budowy ludzkiego ciała oraz ruchu za pomocą rysunku. 

obejmuje zrozumienie podstawowych pojęć związanych z kolorem, takich jak tonacja, nasycenie i jasność, a także zasady mieszania barw i relacje barwne aby skutecznie manipulować kolorem i osiągać pożądane efekty w swoich pracach. Interpretacja barwna to natomiast to proces analizowania i interpretowania kolorów w kontekście ich umieszczenie w otoczeniu innych kolorów na kartce albo innym podobraziu.

obejmują różne metody i narzędzia używane do wyrażania się na płaszczyźnie, takie jak ołówek, węgiel, tusz, akwarele, pastele i wiele innych. Każda technika ma swoje własne właściwości i możliwości wyrazu.

to strategie stosowane przez artystów do poprawiania i doskonalenia swoich prac, obejmujące ocenę, analizę i modyfikację własnych działań. Są to ważne narzędzia rozwoju i doskonalenia umiejętności artystycznych.

to obszar sztuki polegający na tworzeniu grafik, czyli obrazów wykonanych za pomocą różnych technik drukarskich, które można powielać jak np. linoryt

to obszar sztuki polegający na tworzeniu grafik, czyli obrazów wykonanych za pomocą różnych technik drukarskich, które można powielać jak np. linoryt

zwłaszcza szycie, pozwala młodzieży wyrażać swoją kreatywność poprzez projektowanie i tworzenie różnorodnych przedmiotów, od drobnych ubrań po dekoracje i biżuterię

to proces tworzenia trójwymiarowych form za pomocą różnych materiałów, takich jak np. glina czy gips

to działalność, która angażuje młodzież w projektowanie i wykonywanie ozdób osobistych, wykorzystując różnorodne materiały, takie jak np. koraliki, druty, a nawet drewno i beton

obejmuje projektowanie i wykonywanie różnorodnych drobnych przedmiotów jak figurki, zabawki czy ozdoby

to różnorodne metody wykorzystywane do tworzenia dzieł artystycznych i dekoracyjnych za pomocą papieru, takie jak origami, kirigami, decoupage, quilling, tworzenie dioram czy też różne inne formy papieroplastyki

obejmują różnorodne ćwiczenia i techniki, które mają na celu rozwijanie kreatywności i inwencji artystycznej. Mogą to być na przykład ćwiczenia oparte na improwizacji,  eksperymentowanie z nietypowymi materiałami lub interpretowanie słów za pomocą obrazów

obejmują różnorodne ćwiczenia i techniki, które mają na celu rozwijanie kreatywności i inwencji artystycznej. Mogą to być na przykład ćwiczenia oparte na improwizacji,  eksperymentowanie z nietypowymi materiałami lub interpretowanie słów za pomocą obrazów

koncentrują się na umiejętnościach obserwacji i odczuwania przestrzeni, orientacji w niej i trójwymiarowego myślenia. 

Kurs rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła

Rok akademicki 2024/2025

Terminy i opłaty

Terminy

Dostępne terminy

Nasze zajęcia rozpoczynają się zazwyczaj w ostatnim tygodniu września. Całoroczne plany zajęć dostępne są od 25 sierpnia.

Opłaty

Sposoby do wyboru

Trymestr

1020 zł

Rok

2399 zł

Chcesz płacić co miesiąc? Skorzystaj z oferowanych rat PayU!

Jak już wiesz, na nasze zajęcia całoroczne podpisywania jest umowa. Wzór umowy można znaleźć powyżej oraz w w rubryce Rekrutacja – Do pobrania. Umowa musi być podpisana na co najmniej jeden dzień przed rozpoczęciem zajęć. Brak podpisania umowy uznajemy za rezygnację!

Podpisując umowę otrzymujesz:

ZAREZERWUJ MIEJSCE

Zapisy na kurs

Jeżeli zastanawiasz się nad zajęciami rocznymi i chcesz nas sprawdzić, zapisz na Letnie warsztaty plastyczne! Poznasz nas, nasze metody nauczania, wypróbujesz się w naszej pracowni,  sprawdzisz swoje emocje przy sztaludze a wtedy – jeżeli będą jeszcze wolne miejsca, zdecydujesz o zajęciach całorocznych. 

Do kursu rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła można dołączyć w każdym momencie roku, jedynym warunkiem jest dostępność wolnych miejsc.

Zapisy odbywają się według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ograniczona.

Informacje i zapisy telefoniczne lub w biurze szkoły – prosimy skorzystać z rubryki Kontakt. Prosimy także o zapoznanie się z informacjami w rubryce Rekrutacja – Zapisy na zajęcia.

Wybierz termin na Kursu rysunku i malarstwa z elementami rzemiosła i WPŁAĆ WPISOWE

odliczymy je od całej kwoty po podpisaniu umowy

Wydarzenie już wygasło

System rekrutacji online został już wyłączony. Prosimy dzwonić w sprawie dostępności miejsc – tel. 509-602-337.

Gdybyśmy nie odbierali, prosimy wysłać smsa. Na pewno oddzwonimy.

UWAGA! Po kliknięciu w Zarezerwuj, system przez chwilę przetwarza rezerwację – zanim przekieruje Państwa do kolejnego kroku. Prosimy o cierpliwość! 

ZAJĘCIA W ARSIE

Zaufało nam ponad 1500 zadowolonych osób

Stań się jedną z nich i nauczy się rysować, malować, tworzyć!
Daj się porwać pasji!