Przygotowanie do Liceum plastycznego

Pierwszy profesjonalny kontakt ze sztuką

„W liceum jest inaczej.(...) Masz większą wolność, ale to odpowiedzialna wolność. Nikt nie będzie się z tobą cackał” - MATS STRANDBERG

Liceum plastyczne jest swoistym technikum artystycznym. Nauka trwa tam rok dłużej niż w liceum ogólnokształcącym oraz kończy się zarówno maturą jak i dyplomem artystycznym na który trzeba zapracować.

 

Osoby myślące o liceum plastycznym wesprzemy w zbudowaniu teczki prac oraz przygotujemy do trzy etapowego egzaminu z predyspozycji plastycznych: z rysunku, malarstwa i rzeźby.

 

Jednym z elementów egzaminu do liceum plastycznego jest rozmowa kwalifikacyjna. Pojawiają się tutaj pytania związane z historią sztuki. Obowiązkiem kursanta jest zatem pracowitość i lektura wybranych publikacji z wymaganego zakresu wiedzy. Doradzamy naszym uczniom, które książki warto przeczytać.

 

Zobacz jak uczniowie Ars Atelier zdają na wybrane kierunki studiów i do liceum plastycznego.

Z takimi pracami masz duże szanse dostać się do LP

A MOŻE ZAJĘCIA W FERIE LUB NA WAKACJE, ZANIM ZACZNIESZ KURS?

Czas trwania

W zależności od Twoich predyspozycji możesz samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę. Z doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty osiągają osoby uczęszczające na zajęcia przez dwa lata.

 

ROK lub więcej czasu do egzaminu

Niezależnie czy jesteś w klasie 7 czy 8 wybierz kurs:

Osoby uczęszczające do klasy 7 będą miały więcej czasu (dwa lata) żeby na spokojnie przygotować się egzaminu wstępnego.

 

Niezależnie ile czasu masz do egzaminu, pamiętaj że egzamin do liceum plastycznego to nie tylko rysunek, malarstwo i rzeźba ale także historia sztuki!  Pamiętaj, żeby przez cały czas praktycznej nauki w pracowni także niezależnie przestudiować ten teoretyczny obszar sztuki. 

POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ. ZOBACZ PRACOWNIE. ZACZNIJ TWORZYĆ!