Przygotowanie na ASP

Żeby tworzyć piękno

„Dzieje sztuki zaczynają się od ekspresji” - HERBERT READ

Jeżeli Twoim marzeniem są studia artystyczne – plastyczne, to sztuka, niezależnie od swojej formy, powinna być Twoją życiową pasją. Wyższe szkoły artystyczne wymagają bowiem od kandydatów artystycznego zaangażowania oraz bogatej teczki czy portfolio własnych prac.

 

Nasz program, przygotowujący na studia w uczelniach artystycznych, duży nacisk kładzie na uwrażliwienia się na otaczający świat. Podstawowym jego elementem jest studium z natury. Są to także najczęstsze tematy akademickiego sprawdzenia kompetencji i predyspozycji kandydata.

 

Dołożywszy solidną pracę studyjną pod okiem naszych fachowców, oraz rzetelne odrabianie zadań domowych, jest szansa, że swoje marzenia spełnisz. Bo jak mówi popularna maksyma – „tylko 1% sukcesu to talent, pozostałe 99% to ciężka praca”.

 

Zobacz jak uczniowie Ars Atelier zdają na wybrane kierunki studiów

Z takimi pracami masz duże szanse się dostać na studia

A MOŻE STUDIA ZA GRANICĄ? SPRAWDŹ! 

Czas trwania

W zależności od wybranego przez Ciebie kierunku studiów, możesz samodzielnie ustalić ilość poświęconego czasu na naukę.

Z doświadczenia wiemy, że najlepsze rezultaty osiągają osoby uczęszczające na zajęcia co najmniej przez dwa lata.

 

WIĘCEJ NIŻ ROK do egzaminu
Osoby wybierające się na wzornictwo lub architekturę wnętrz na ASP zachęcamy do przejścia przez oba nasze kursy:

Kolejność dowolna.

 

Jeżeli myślicie o innym kierunku na ASP niż te powyższe zalecamy co najmniej dwa cykle:

ROK do egzaminu

Jeżeli pozostał Ci tylko rok czeka Cię ciężka harówka – dużo pracy w domu. Aby optymalnie wykorzystać ten czas w pracowni wybierz:

studia BEZ EGZAMINU

Niektóre uczelnie nie prowadzą egzaminów z predyspozycji plastycznych na swoje artystyczne kierunki, bo tutaj cały pierwszy rok jest jednym, wielkim egzaminem. Na takie kierunki łatwiej się dostać ale dużo trudniej utrzymać. Aby komfortowo studiować zachęcamy do odbycia chociaż rocznego kursu rysowania. Warto wtedy wybrać:

Przypominamy, że to Ty jednak wybierasz optymalny dla siebie sposób i czas pracy. Wybierz mądrze! Pamiętaj też, że w klasie maturalnej będziesz miał/ła dużo innych obowiązków związanych ze szkołą!

POZNAJ NASZĄ SZKOŁĘ. ZOBACZ PRACOWNIE. ZACZNIJ TWORZYĆ!