Szukaj
Close this search box.
Nasze kursy

Zimowe warsztaty plastyczne

„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz” - MAYA ANGELOU

Spędź ferie zimowe produktywnie i w dobrej atmosferze. Rób to co lubisz i ucz się przy okazji!
NASZE KURSY

Zajęcia plastyczne na ferie zimowe

Zimowe warsztaty plastyczne - hobbistyczne warsztaty dla młodzieży 

Indywidualizacja

Korekty w Arsie dostosowane są do indywidualnych predyspozycji i umiejętności. Niezależnie co umiesz i tak stworzysz coś ciekawego

Klimat w pracowni

Ars to klimatyczne miejsce pełne artystycznych artefaktów i inspirujących prac. Według badań taki klimat podnosi efektywność uczenia się aż o 25%!

Narzędzia do pracy

W przeciwieństwie do wielu innych kursów, w Arsie zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do pracy w pracowni

Prace uczniów
Zimowe warsztaty plastyczne

Dla kogo te warsztaty?

Jeśli w ciągu roku szkolnego nie masz wystarczająco dużo czasu na tworzenie, a zimowe ferie wydają się być idealną okazją do rozwijania swoich umiejętności artystycznych, to zapraszamy Cię na nasze Zimowe warsztaty plastyczne!

Podczas tych wyjątkowych warsztatów będziesz mieć okazję codziennie pracować nad różnorodnymi projektami artystycznymi pod okiem doświadczonych artystów-pedagogów ze Szczecina. Niezależnie od tego, czy lubisz rysować, malować, czy też interesujesz się grafiką, rzeźbą lub rzemiosłem artystycznym, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Przez cały tydzień będziesz miał okazję wykonać 2-4, a nawet więcej prac w różnych technikach plastycznych. Nasi instruktorzy będą Cię wspierać i udzielać wskazówek, pomagając Ci w przygotowaniu i prezentacji twoich dzieł.

Nie musisz martwić się o dostarczenie własnych materiałów, ponieważ wszystkie niezbędne artykuły plastyczne znajdziesz w naszej szkole. Wystarczy, że przyjdziesz z uśmiechem na twarzy i gotowością do twórczej pracy, a resztę załatwimy razem!

JAK ZAPISAĆ SIĘ ?
SZCZEGÓŁY WARSZTATÓW

Zajęcia dla dzieci i młodzieży aby twórczo – artystycznie spędziły czas

Młodzież w wieku szkolnym

  • młodzież od 12/13 roku życia (klasy VI-VIII), która ma potrzebę wyrażania siebie poprzez sztukę (plastyczną, plastyczno-rzemieślniczą) oraz rozwijania swojej wrażliwości estetycznej.


Młodzież w wieku licealnym

  • która zaczyna się zastanawiać czy po maturze warto iść drogą studiów artystycznych lub artystyczno- technicznych, jest to też sposób sprawdzenie naszej szkoły  
  • która chce podjąć zajęcia roczne w naszej szkole, ale na przód chce sprawdzić jak poczuje się w naszej pracowni.

Warunkiem przyjęcia jest znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym. Każde zajęcia poprzedzone są krótkim, teoretycznym wprowadzenie w temat.

Nie jest wymagana natomiast żadne wcześniejsze przygotowanie plastyczne. Każdy prowadzony jest według jego możliwości.

  • pracujemy z ludźmi początkującymi od podstaw;
  • pracujemy z osobami zaawansowanymi stawiając im wyższe wymagania.


Tworzymy grupy wiekowe, w zależności od wieku osób zainteresowanych warsztatami.

Każde warsztaty to:
  • 4 spotkania;
  • we wtorek, środę, czwartek i piątek;
  • 16 godzin lekcyjnych;
  • zajęcia w godzinach 10.00 – 13.00
 
NASZE WARSZTATY

Zimowe warsztaty plastyczne

to czas robienia różnych artystycznych, fajnych rzeczy

Program każdego tygodnia warsztatów obejmuje wykonanie kilku prac w różnych technikach plastycznych (zwykłych lub mieszanych) – rysunkowych, malarskich czy rzemieślniczych, wybranych przez osobę prowadzącą zajęcia. Może to być rysunek sangwiną, ołówkiem, węglem, kredkami, suchymi pastelami, piórkiem, patykiem, malarstwo temperowe, akrylowe, gwasz itd., elementy rzemiosła – praca z papierem, praca z drewnem, odlewy gipsowe, elementy wzornictwa (np. biżuteria) itd.

Mogą to być cztery różne prace wykonane w pojedynczych technikach albo dwie-trzy stworzone za pomocą technik mieszanych. Może się okazać, że znajdą się osoby, które będą miały takie tempo, że zrealizują więcej prac 🙂

Na koniec, młodzież nauczy się realizować passe-partout i dzięki temu oprawi jedną wybraną, swoją pracę. Będzie ona gotowa do domowej ekspozycji – tylko dużą ramkę kupić! 

Kurs rysunku i malarstwa

Rok akademicki 2024/2025

Terminy i opłaty

Terminy

Dostępne terminy Zimowych warsztatów plastycznych

Opłaty

Opłata za Zimowe warsztaty plastyczne jest jednorazowa, płatna w całości

399,99 zł

za tygodniowe WARSZTATY

Cena przed obniżką przez ostatnie 30 dni to 399,99 zł

* po spełnieniu wszystkich wymagań programowych zawartych w regulaminie, rabaty nie kumulują się.
ZAREZERWUJ MIEJSCE

Zapisy na warsztaty

Zapisy odbywają się według kolejności zgłoszeń. Zaczynają się około trzech-czterech tygodni przed zajęciami. Liczba miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ograniczona.

Informacje i zapisy telefoniczne lub w biurze szkoły – prosimy skorzystać z rubryki Kontakt. Prosimy także o zapoznanie się z informacjami w rubryce Rekrutacja / Zapisy na zajęcia.

Wybierz termin
ZAJĘCIA W ARSIE

Zimowe warsztaty plastyczne odbywają się już od 8 lat

Cyklicznie, zawsze co roku! Zapisz się i sprawdź!