nasza szkoła

Daj się zarazić pasją tworzenia

„Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.” - SHERRY ARGOV

Ktoś kiedyś powiedział, że z kreatywnością jest jak z pogodą. Pogoda jakaś jest zawsze. Raz lepsza, raz gorsza. Każdy nosi w sobie potencjał tworzenia, problem jest w jego zauważaniu i wydobyciu na wierzch. Tu potrzebna jest pasja. Gdy ta w nas jest, człowiekowi udaje się pokonywać trudności dzielącego go od urzeczywistnienia własnych marzeń.

Prócz pasji, która jest motorem napędowym naszych działań twórczych, ważne są także miejsca, w których przebywamy. To miejsca posiadające swojego genius locci nastają człowieka od twórczej sublimacji uczuć wspierającej akty tworzenia. Kameralna atmosfera panująca w przestrzeniach Ars Atelier sprzyja powstawaniu ciekawych prac, a obecność wśród interesujących ludzi i twórczych dzieł nastraja, inspiruje i doładowuje duchowo.

Szerokie spektrum twórczych działań takich jak rysunek, malarstwo, fotografia, modelowanie przestrzeni, perspektywa i aksonometria, pozwala na znalezienie każdemu swojej kreatywnej niszy. Ponadto organizujemy także wystawy prac naszych uczniów („Galeria Mała”, „Galeria w Korytarzu”, „Galeria Inku”), konkursy („Kształty i kolory”, „Zielono mi”) warsztaty tematyczne, plenery, wycieczki. Staramy się również zachęcać uczniów do aktywności poprzez spotkania, na których prezentowane są ciekawe referaty na temat sztuki skłaniające de ciekawej dyskusji.

W latach 2010-2016 uczniowie Ars Atelier redagowali także ogólnopolski magazyn internetowy o kulturze i sztuce „AkademiaSztuki.org”. Zadaniem czasopisma było zainteresowanie uczniów Ars Atelier (i nie tylko) szeroko pojętą kulturą estetyczną. Magazyn umożliwiał także młodym adeptom sztuki wykazanie się wiedzą poprzez publikowanie artykułów tematycznych.

W 2018 r. zostaliśmy wyróżnieni przez Prezydenta Miasta Szczecin certyfikatem „Zrobione w Szczecinie” – marką promującą najwyższej jakości rozwiązania skierowane do mieszkańców miasta. Tu doceniono jakość naszych kursów.

PONAD 18 LAT ARS ATELIER

JESTEŚMY CZĘŚCIĄ KRAJOBRAZU KULTURY REGIONU

ĆWIERĆ WIEKU TEMU...

Jesienią 2020 roku minęło 15 lat naszej działalności

Dokładnie 25 październiku 2020 r. minęło 15 lat działalności dydaktycznej i kulturalnej szkoły Ars Atelier. My jednak kształcimy plastycznie już od prawie 25 lat.

W październiku 2005 roku rozpoczęliśmy pierwszy oficjalny nabór i zajęcia plastyczne do naszej szkoły. Nasi pierwsi uczniowie do dnia dzisiejszego odwiedzają mury naszej szkoły. Wielu z nich po skończeniu studiów rozpoczęło kariery w branży plastycznej i architektonicznej w Polsce i za granicą.

Najbardziej cieszy nas fakt, że w ciągu tych minionych lat udało nam się zarazić miłością do sztuki wielu, wielu młodych i nie tylko młodych ludzi, zmobilizować do twórczego działania, pobudzić ich kreatywność i apetyt na aktywne uczestnictwo w kulturze. Wszelkie sukcesy naszych absolwentów są dla nas radością i poczuciem spełnienia dobrej pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Przez te wszystkie lata Ars Atelier przeszło wiele zakrętów i wiele zmian. Rozwinięte zostało znacząco zaplecze dydaktyczne – wyposażenie pracowni, warunki lokalowe oraz kadra wykładowców. Dziś zajęcia prowadzone są nie tylko przez magistrów i instruktorów zawodowych, ale także przez wiecznie podnoszących swoje kompetencje wykładowców ze stopniem naukowym doktora.

Oprócz działalności dydaktycznej szkoła podejmowała się organizacji konkursów, wystaw i plenerów a od 2015 podjęła współpracę z Uniwersytetem Szczecińskim. Tym samym stała się placówką eksperymentalną w zakresie edukacji plastyczno-technicznej wspierającą studentów pedagogiki w nabieraniu metodycznego doświadczenia. To wszystko lokuje Ars Atelier w czołówce najlepszych szkół tego typu w Polsce i Europie.

Jakie będzie następne 15 lat? Zobaczymy, w planach mamy wiele ciekawych inicjatyw. Niestety nasza kolejna rocznica zbiegła się z epidemią Covid-19 więc na świętowanie jubileuszu będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać! Ale co tam, będą następne rocznice, które będziemy wspólnie świętować!

Tymczasem zapraszamy do nas serdecznie! Gościmy przyjaźnie w naszych progach wszystkich zainteresowanych!

Dyplomy i zaświadczenia

Zobacz co nas wyróżnia

Uczniowie i Absolwenci

Zobacz co o nas mówią, a nawet co robią nasi absolwenci (wybrane)

CHCESZ IŚĆ NA WYMARZONE STUDIA? POMOŻEMY CI SIĘ NA NIE DOSTAĆ!