Aktualności pracowniane

Od Korczaka do Kulmowej – Dziecko i „język wczesnej edukacji”

Szanowni Państwo jest nam bardzo miło poinformować, że Ars Atelier została partnerem ogólnopolskiej konferencji pedagogicznej Od Korczaka do Kulmowej – Dziecko i „język wczesnej edukacji”. To jedno z najistotniejszych wydarzeń naukowych w 2023 roku dotyczące edukacji w tym obszaru edukacji plastycznej. Konferencja otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej z programu Doskonała Nauka.

W dniach 23-24 marca 2023 r. do Szczecina przybędą naukowcy, badacze oraz nauczyciele z całej Polski, dla których temat jest przestrzenią badań i doświadczeń.

Nasze zainteresowania edukacją w zakresie plastyki oscylują szczególnie wokół edukacji dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz dzieci starszych. To obszar, w którym dokonujemy wielu eksperymentów i wdrażamy nowe programy metodyczne.

Z okazji konferencji Ars Atelier przygotuje wystawę prac swoich najmłodszych uczniów. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa gdyż nasi wykładowcy będą również prelegentami tej konferencji.

Więcej informacji na stronie www.dzieckoi.usz.edu.pl

Już wkrótce zaprezentujemy Państwu wiele nowości, w nowym kalendarzowym roku pojawią się kolejne, atrakcyjne propozycje dydaktyczne dla dzieci ale również uzupełniające kursy dla nauczycieli. Śledźcie naszą stronę bo będzie się działo!