Aktualności pracowniane

Zajęcia dla dzieci IV-VI – ostatnie wolne miejsca

Plastyka dla dzieci klas IV-VI, Szczecin

Rekrutacja na zajęcia dla dzieci klas IV-VI się kończy (Plastyka dla dzieci starszych) – zostało tylko kilka wolnych miejsc.

Nasza szkoła jest placówką, specjalizującą się w edukacji plastycznej dzieci. To obszar najbliższy naszym zainteresowaniom dydaktycznym a także naukowym. Istotą dziecięcej twórczości jest nieskrępowane, ekspresyjne działanie, które wyklucza ingerencję dorosłych. Naturalny rozwój dziecka w zakresie działań twórczych przyczynia się do kreatywnych działań nie tylko w przestrzeni artystycznej. Przyczynia się do rozwoju osobowości, spostrzegawczości, intelektu oraz wspomaga edukację z innych przestrzeni dydaktycznych. Przy współpracy z Katedrą wczesnej edukacji uniwersytetu Szczecińskiego realizujemy unikalny program dydaktyczny w zakresie działań plastycznych. Historia edukacji potwierdza niezwykłe wartości malowania, rysowania, modelowania, działań twórczych. Wybitne postaci z naukowego świata pedagogiki sztuki dziecka jak Corrado Ricci, Stefan Szuman, Władysław Lam, Anna Trojanowska, Urszula Szuścik są dla nas inspiracją do wdrażania działań najbardziej wartościowych.

Jeśli macie Państwo na uwadze rozwój Waszego dziecka zapraszamy serdecznie do naszej szkoły. Dzieci oprócz wspaniałych chwil w klimatycznej pracowni zyskają coś niezwykle cennego, impuls do naturalnego i pięknego rozwoju. Oprócz zajęć staramy się aktywizować dzieci konkursami czy udziałem wykonanych prac w wystawach. Unikając działań schematycznych, blichtru rozwijamy wyobraźnię dziecka i jego twórczy potencjał.

Serdecznie zapraszamy, liczba miejsc jest ograniczona.